آزمون prometric

prometric یکی از موسسه هایی است که در بیش از 180 کشور در سطح جهان، آزمون های متنوعی برگزار می کند. به عبارت دیگر شما می توانید در آزمون های مختلفی که توسط این موسسه پشتیبانی می شوند، ثبت نام کرده و در یکی از مراکز برگزاری آزمون، شرکت کنید.

در حال حاضر آزمون هایی که توسط این مرکز برگزار می شوند، بسیار جامع بوده و در دسته بندی های مختلفی مانند آموزشی، پزشکی، مالی، فناوری اطلاعات و … قرار می گیرند. جالب است بدانید که در چند سال اخیر برای مهاجرت از طریق ویزای کار به کشورهای مختلف، نیاز به یکی از گواهی نامه های این موسسه دارید.

در واقع باید گفت هدف اصلی متقاضیان این آزمون، امکان پیدا کردن شغل و پیشرفت در کشورهایی با پتانسیل شغلی بالا است و پرومتریک قرار است افراد را به این هدف برساند!

شرکت آمریکایی تستینگ برای نخستین بار این نوع آزمون را ایجاد کرد و به نوعی مبدع این سبک از مهاجرت ها و آزمون ها بود.

آنچه این آزمون را در برابر سایر تست های مشابه متفاوت می کند، ایجاد شرایطی یکسان برای داوطلبانی است که قصد مهاجرت به کشورهای پیشرفته تر را دارند.

از جمله کشورهایی که در آسیا این آزمون را برگزار می کنند می توان به مالزی، نپال، چین، فیلیپین، قطر، عمان و سنگاپور اشاره کرد.

برگزارکنندگان آزمون prometric، اهداف مختلفی را در برگزاری این امتحان دنبال می کنند. اما در پاسخ به این سوال که اهداف اصلی از برگزاری آزمون پرومتریک چیست، باید به این موارد اشاره کرد:

  • تعیین اعتبار و ارزش دانش افراد در بازار کار
  • ارائه فرصتی مناسب به افراد برای یافتن موقعیت های شغلی و مهاجرتی خوب

ثبت نام و شرکت در امتحان پرومتریک چندین مرحله دارد. توجه داشته باشید که ثبت نام برای این آزمون به صورت آنلاین و در هر مکانی امکان پذیر است.

در برخی از کشورها مانند ایران، امکان برگزاری این آزمون به صورت حضوری وجود ندارد و داوطلبان برای سنجش توانایی های خود، ناچار به آزمون دادن در کشورهای دیگر هستند. اما همانطور که اشاره کردیم، ثبت نام اولیه در آزمون prometric به صورت آنلاین صورت می گیرد و نیازی به خروج از کشور ندارد.

برای ثبت نام در آزمون، اطلاعاتی در مورد هویت شما و رشته درخواستی دریافت می شود و در نهایت لازم است که هزینه های مربوط به آزمون پرداخت شود.
در پایان نیز شناسه ای به شما تعلق خواهد گرفت که نشانگر ثبت نام شما در این آزمون خواهد بود.

این آزمون به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می شود که انتخاب از میان گزینه های موجود، اختیاری است.