Voucher refundable
Base
6,880,000 تومان
ترکیه
امکان کنسلی دارد
امکان تغییر تاریخ دارد
Voucher Refundable
Extra
6,950,000 تومان
ترکیه
امکان کنسلی دارد
امکان تغییر تاریخ دارد
برگشت پول در صورت کنسل کردن
Visa cart
Full
7,350,000 تومان
ترکیه
امکان کنسلی دارد
امکان تغییر تاریخ دارد
برگشت پول در صورت کنسل کردن

آزمون PTE

آزمون پی تی ای یا PTE مخفف کلمه Pearson Test of English است. این آزمون یکی از آزمون‌های معتبر در دنیاست که مانند آزمون‌های تافل و آیلتس از ارزش زیادی برخوردار است. مدرک این آزمون یکی از مدارک مهم و اصلی برای برای متقاضیان اخذ اقامت استرالیا است. با توجه به این که گرفتن نمره لازم در آزمون‌های تافل و آیلتس کمی سخت است، بسیاری از متقاضیان این امتحان را انتخاب می‌کنند چرا که در صد قبولی در این آزمون بالاتر بوده است. بدین صورت شما می‌توانید یکی از شرایط مهم مهاجرت به کشورهای اروپایی را داشته باشید.

این آزمون همانند آزمون‌های دیگر از اعتبار جهانی برخوردار بوده و در دو بخش عمومی و آکادمیک توسط سازمان پیرسون که ناشر کتاب LONGMAN است برگزار می‌شود. این آزمون تنها آزمون مورد قبول سازمان مهاجرت کشور استرالیا است. پی تی ای در قالب ۴ بخش مکالمه (Speaking)، خواندن (writing)، نوشتار (Reading) و شنیداری (Listening) می‌باشد.

مدت زمان امتحان ۳ ساعت است و به صورت آنلاین برگزار می‌شود. محل برگزاری این آزمون در یکی از مراکز سازمان پیرسون انجام می‌گیرد.

تمامی مراحل توسط سیستم‌های کامپیوتری انجام می‌شود که موجب خواهد شد هیچ سلیقه‌ای در نمره دهی دخالت نداشته باشد و امتحان در محیطی سالم برگزار شود. در طول این امتحان تمامی مهارت‌های شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و یکپارچگی این امتحان ضعف‌های شما را رفع می‌کند.

نکاتی در مورد ثبت نام آزمون پی تی ای

– نتایج آزمون پی تی ای ظرف ۵ روز توسط سازمان مهاجرتی پریسون اعلام می‌شود.

– ساختار زمانی آزمون به گونه‌ای است که برای مهارت‌های نوشتاری و مکالمه (۷۷ تا ۹۳ دقیقه)، مهارت خواندن (۳۲ تا ۴۱‌دقیقه) و مهارت شنیداری (۴۵ تا ۵۷ دقیقه) زمان برای پاسخگویی وجود دارد.

– مدرک این آزمون ۲ سال اعتبار دارد و بیشتر دانشگاه‌های معتبر سر تا سر اروپا این مدرک را برای پذیرش دانشگاه، قبول می‌کنند.

– نمره دهی در آزمون PTE از ۱۰ تا ۹۰ است که شما با گرفتن نمره ۵۰ به بالا به عنوان فردی توانمند شناخته می‌شوید که معادل نمره ۶ در آیلتس است. نمره ۶۵ برابر با آیلتس ۷ است که به عنوان مهارت شناخته می‌شود و با گرفتن نمره ۷۹ به بالا می‌توانید به عنوان فردی با دانش انگلیسی برتر در هر دانشگاهی در سطح اروپا پذیرش بگیرید.

  • لیست دانشگاه های پذیرنده مدرک

جهت کسب اطلاع از اینکه آیا دانشگاه مقصدتان نتیجه آزمون PTE را به عنوان نمره زبان می پذیرد یا خیر، می توانید از طریق صفحه Who Accepts It وب سایت رسمی PTE نام کشور و شهری که دانشگاه مقصدتان در آن واقع شده وارد نمایید تا لیست دانشگاه هایی که نمره این آزمون را می پذیرند مشاهده نمایید.