خرید از سایت Etsy

وبسایت اتسی(Etsy) یک فروشگاه آنلاین است که محصولات دست ساز و آنتیک را در دسته بندی های مختلف به مشتریان ارائه می کند. این شرکت در سال 2005 شکل گرفته است و ایده ی شکل گیری آن بسیار جذاب است.

مشتریان محصولات دست ساز آنها و یا حتی اشیاء عتیقه که در خانه دارند و می خواهند به دیگران بفروشند، را خریداری می کنند و مبلغ را از طریق وبسایت به آنها پرداخت می کنند. این وضعیت مشابه وبسایت ebay است و کارکرد واسطه ای دارد یعنی هزاران تولید کننده خانگی با هزاران مشتری در ارتباط می شود با این تفاوت که نوع محصولاتی که در این سایت ارائه می شود به نقل از خود وبسایت، کالاهای خاص(unique goods) هستند. کسانی که دنبال وسایل دست ساز و دنبال محصولات آنتیک هستند می توانند موارد بسیار جالب و ارزان قیمتی را در این فروشگاه پیدا کنند. وسایلی مثل؛ لباس های دست دوز، صنایع دستی، آثار هنری، جواهر و بدلیجات، لوازم بانوان، کتاب، وسایل تزئینی، دکوراسیون خانه، اشیاء آنتیک، مجسمه و… در این فروشگاه ارائه می شوند.

جستجو در وبسایت ‏Etsy، می تواند مشابه سایر فروشگاه ها، بر اساس دسته بندی موضوعی انجام گیرد. ویژگی ‏دیگری که این وبسایت دارد، امکان جستجو بر اساس قیمت محصولات و نوع آنها، در دسته بندی های مختلف است. ‏جستجو بر اساس نوع محصول ارائه شده در یک دسته مشخص(مثلاً: زیور آلات) می تواند در دو بخش‎ Handmade ‎‏(دست ساز) و‎ Vintage ‎‏(آنتیک) و بر اساس بازه ی قیمتی انجام گیرد.

دسته بندی محصولات سایت Etsy

  • لباس: شامل لباس های زنانه، مردانه، دخترانه و پسرانه می شود.

   جواهرات: شامل گردنبندها، گوشواره ها، حلقه های ازدواج و دستبندها می شود.

   لوازم عروسی: شامل دکوراسیون، جواهرات و لوازم جانبی می شود.

   بازی ها و اسباب بازی ها: شامل اسباب بازی برای تمام رده های سنی کودکان و همچنین انواع بازی های گروهی، انفرادی، ویدئویی و کارتی می باشد.

   صنایع دستی: شامل هنرهای چاپی، گلدوزی، ساخت وسائل خانگی و سوزن دوزی و … می باشد.

   وسایل خانگی: شامل تختخواب، وسائل آشپزخانه، وسائل حمام و … می باشد.